TiviMate nedir?

TiviMate Android TV tabanlı en iyi IPTV oynatıcısıdır. Size tek başına herhangi bir kanal, film ve dizi kaynağı sağlamaz. Şu an sadece Android TV işletim sisteminde çalışmaktadır.

Fiyatlandırma

TiviMate uygulamasının ücretli ve ücretsiz versiyonları bulunmaktadır. Ücretsiz versiyonda sadece IPTV kanallarını izleyebilirsiniz. Film ve Dizi özelliklerini kullanmak için uygulamayı satın almalısınız.

Uygulamanın iki farklı fiyatlandırma yöntemi bulunmaktadır. Yıllık ödeme (her sene yenilenir) ve tek seferlik ödeme. Her iki fiyatlandırma yöntemi de 5 cihaza kadar kullanım imkanı verir.

Yıllık abonelik fiyatı: 78,99 TL

Tek seferlik ödeme fiyatı: 199,00 TL

Uygulamayı nasıl satın alabilirim?

Uygulamayı satın almak için uygulamaya giriş yapıp Ayarlar – Premium Kilidini Aç seçeneğini kullanabilirsiniz. Eğer kullandığınız Android TV Box, lisansız bir işletim sistemine sahipse veya Amazon Fire Stick gibi bir cihaz kullanıyorsanız, uygulama içerisinde satın alma seçeneği sizin için geçerli olmayacaktır. Bu durumda uygulamayı satın almak için Android tabanlı bir cep telefonunda TiviMate Companion uygulamasını kullanarak satın alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

TiviMate kurulumunu yapıp açtığınızda karşılaşacağınız ilk ekran. Yazımızın başında de belirttiğimiz gibi TiviMate size herhangi bir içerik sağlamaz. IPTV sağlayıcınızdan aldığınız hesap bilgilerini Çalma listesi ekle butonunu tıklayarak uygulamaya girmek zorundasınız. Ayarlar butonunu tıklayarak uygulamanın satın alma ekranına gidebilir ve tüm işlevlerin kilitlerini açabilirsiniz. Uygulamayı ödeme yapmadan kullanmak isterseniz sadece canlı kanalları izleyebileceğinizi unutmayın.

IPTV sağlayıcınızdan aldığınız bilgileri TiviMate uygulamasına 3 farklı yolla girebilirsiniz.

1. M3U Listesi

2. Xtream Kodu

3. Takipçi Portalı

M3U Listesi

IPTV sağlayıcınızdan aldığınız m3u dosya adresini yazarak, kopyala/yapıştır yaparak veya direkt dosyayı seçerek çalma listenizi oluşturabilirsiniz.

Linkler şu şekilde görülür: http://sunucu-adresi:port/get.php?username=kullanici-adi&password=sifre&type=m3u&output=hls

Xtream Kodu

IPTV sağlayıcınızdan aldığınız sunucu adresi, kullanıcı adı ve şifre bilgilerini uygun alanlara girerek çalma listenizi oluşturabilirsiniz. En basit ve sağlıklı yöntem budur.

Takipçi Portalı

IPTV sağlayıcınıza cihazınızın MAC adresini vererek aldığınız linki uygulamaya girerek çalma listenizi oluşturabilirsiniz.

Android işletim sistemlerinde MAC adreslerinin klonları oluşturulabildiği için güvenlik nedeniyle bu yöntemi kullanmanız tavsiye edilmez. IPTV hesabınız başka kullanıcılar tarafından ele geçirilebilir.

Bahsedilen üç farklı yöntemden birini kullandıktan sonra Sonraki butonuna tıklayarak çalma listesi oluşturulur. Aşağıdaki görselde Xtream Kodu ekleme yöntemi kullanılmıştır.

Sonraki butonuna bastıktan sonra içerikleriniz (kanal, film ve dizi) uygulamaya işlenir. Dilerseniz çalma listenize farklı isim verebilirsiniz. Son olarak Bitti butonuna tıklanılır.

TiviMate kullanıcı dostu ara yüzü ve hızlılığıyla Android TV işletim sisteminde en çok tercih edilen IPTV oynatıcısıdır.

Sol sütunda yer alan TV sekmesi ile canlı kanallar, filmler ve TV şovları (diziler) arasında hızlıca geçiş yapabilirsiniz.

TiviMate video oynatıcısı olarak Android işletim sistemi içerisinde gömülü olarak gelen ExoPlayer kütüphanesini kullanır. Güncel birçok içeriği kendi oynatıcısı ile sorunsuz izleyebilirsiniz. Oynatamadığınız içerikleri harici oynatıcı (VLC tavsiye edilir) kullanarak izleyebilirsiniz.

İçeriğe girdikten sonra kumandanızla aşağı inerek dil ve altyazı seçiminizi yapabilirsiniz.

Eklenen (filmler) ve güncellenen (diziler) içerikleri listenin en başında görmek için sağ üst köşede yer alan üç çizgi işareti tıklanılır.

Sıralama ölçütü olarak Eklenme zamanına göre seçilir.

VIDEO ON DEMAND

Premium
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Canlı kanal içermez!

İçeriğimizde bilgilendirme kanalı dışında herhangi bir canlı kanal (ulusal, yerel, belgesel, spor vb) yer almamaktadır. Daha fazla bilgi için Lütfen SSS bölümüne bakınız.